Shelly Tal Meron w Polsce

W styczniu 2024 r. ELNET gościł w Polsce posłankę Knesetu Shelly Tal Meron. Wizyta trwała 4 dni, podczas których najistotniejsze było podniesienie świadomości na temat wydarzeń, które miały miejsce w Izraelu 7 października oraz ich bezpośrednich następstw, a także zwrócenie uwagi na zbrodnie na tle seksualnym popełniane przez Hamas. ​

Podczas pobytu w Polsce Shelly Tal Meron spotkała się z politykami, przedstawicielami społeczności żydowskiej oraz z ekspertami ds. stosunków polsko-izraelskich. Spotkania te miały na celu wytyczenie ścieżek współpracy między naszymi państwami. Centralnym wydarzeniem wizyty Shelly Tal Meron w Polsce, była konferencja w Senacie zorganizowana przez wicemarszałka Michała Kamińskiego we współpracy z ELNET poświęcona zbrodniom na tle seksualnym popełnionym przez Hamas 7 października i wezwaniu do natychmiastowego uwolnienia zakładników z Gazy. 

Posłanka Meron odwiedziła także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie spotkała się z Przewodniczącym Rady Muzeum, ocalałym z Holokaustu, Marianem Turskim.

Po zakończeniu spotkań w Warszawie, Shelly Tal Meron udała się do Krakowa, aby wziąć udział w dyskusji na temat Izraela po 7 października zorganizowanej we współpracy z Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, spotkać się ze studentami Katedry Judaistyki UJ, a także odwiedzić miejsca ważne dla historii Żydów w Polsce. takie jak krakowskie getto, Kazimierz czy Muzeum Galicja.

27 stycznia MK Shelly Tal Meron wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek zgodnie z naszą Polityką Prywatności.