ELNET-Poland partnerem konferencji pt. „Adaptacja gospodarki wodnej w rolnictwie do zmieniającego się klimatu”

5 marca 2020 na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaliśmy partnerem konferencji naukowej „Adaptacja gospodarki wodnej w rolnictwie do zmieniającego się klimatu” w Puławach.

ELNET-Poland zorganizował przyjazd i wystąpienie eksperta Instytutu Volcani – wiodącej izraelskiej jednostki naukowej zajmującej się wspieraniem i rozwojem rolnictwa – Dr. Beniego Lew.

Konferencję otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Wśród prelegentów i uczestników znaleźli się przedstawiciele rządu i władz samorządowych, przedstawiciele Wód Polskich oraz naukowcy z czołowych polskich uniwersytetów i instytutów badawczych.

Dr Beni Lew zaprezentował izraelskie podejście do zarządzania zasobami wodnymi, skupiając się na zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań naukowych do efektywnej gospodarki i dystrybucji wody.

Organizatorami konferencji były Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Technologiczno-Przyrodniczy. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek zgodnie z naszą Polityką Prywatności.