23 czerwca ELNET-Poland we współpracy z Ambasadą Izraela w Warszawie, zainaugurował spotkania on-line z przedstawicielami Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.
Celem spotkania było przedstawienie informacji na temat obecnego stanu stosunków polsko-izraelskich w kontekście niedawnej rozmowy telefonicznej Ministra Spraw Zagranicznych Izraela, Gabiego Ashkenaziego, z jego polskim odpowiednikiem, Ministrem Jackiem Czaputowiczem oraz omówienie możliwych obszarów współpracy obu państw
W pierwszej części spotkania wystąpili: Alexander Ben-Zvi, Ambasador Izraela w Polsce, Zvi Rav-Ner, były ambasador Izraela w Polsce i Aryeh Golan, dziennikarz wiodącej izraelskiej rozgłośni „Kan”, poprzednio przez kilkadziesiąt lat związany z rozgłośnią „Kol Israel”. Ambasador Ben-Zvi odniósł się do rozmowy Ministrów Spraw Zagranicznych, wyrażając nadzieję, że stanie się ona punktem wyjścia do zintensyfikowana współpracy po ustąpieniu pandemii COVID-19 w dziedzinach takich jak high-tech, współpraca kulturalna czy zarządzanie zasobami wodnymi.
Zvi Rav-Ner odnosząc się do napiętej sytuacji w stosunkach polsko-izraelskich, jaka panowała przez ostatnie dwa lata, związanej z uchwaleniem Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zauważył, że dyskusja wywołana ustawą, powinna stanowić domenę historyków, a nie polityków i sądów. Według byłego ambasadora, należy skupić się na działaniach praktycznych. Podkreślił wagę Polski jako największego kraju Grupy Wyszehradzkiej i strategicznego sojusznika Izraela na arenie międzynarodowej.
Aryeh Golan powiedział, że choć stosunki między obu państwami są dobre, nie da się tego samego powiedzieć o stosunkach między oboma narodami. Wątki antysemickie pojawiały się nawet w kampanii prezydenckiej. Polscy politycy powinni stanowczo przeciwstawiać się antysemityzmowi.
W drugiej części spotkania głos zabrali polscy parlamentarzyści, którzy podkreślili istotną rolę Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej i jej działania. Wskazali także istotne obszary współpracy, w których Polska czerpie z doświadczeń izraelskich – rolnictwo, gospodarowanie zasobami wodnymi. Zidentyfikowano także inne obszary szczególnie ważne dla współpracy polsko-izraelskiej: zdrowie i medycyna, nowoczesne technologie i infrastruktura, wyzwania związane ze starzejącą się populacją.