ELNET reaguje na pandemię koronawirusa

Podczas gdy narasta kryzys spowodowany koronawirusem, ELNET monitoruje rozwój sytuacji z rosnącym niepokojem, manewrując w niepewnym środowisku międzynarodowym. W odpowiedzi na wzrost zachorowań, Izrael wprowadził ścisłe ograniczenia podróży do kluczowych państw europejskich, m.in. Francji i Niemiec, w  których znajdują się biura ELNETu. Spodziewamy się, że w najbliższych dniach zakaz obejmie pozostałe państwa europejskie, w których działa ELNET. 


Jednocześnie izraelscy urzędnicy państwowi zostali objęci zakazem podróży zagranicznych, a podróżujący zagranicą muszą zastosować się do surowych przepisów kwarantanny po powrocie do Izraela. Choć niewątpliwie rozprzestrzenianie się koronawirusa zakłóci przebieg niektórych zaplanowanych działań ELNETu, wybieramy kreatywne rozwiązania, aby wzmocnić naszą główną misję pogłębiania relacji Izraela z Europą. ELNET planuje kontynuować działania wspierające i programy edukacyjne wykorzystując nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, ukierunkowane na nawiązywanie relacji pomiędzy czołowymi izraelskimi politykami i decydentami, a ich europejskimi odpowiednikami. Członkowie naszych zespołów w Europie i Izraelu nawiązują kontakty z kluczowymi interesariuszami rządowymi i parlamentarnymi, instytutami badawczymi I organizacjami partnerskimi, aby wypróbować nowe podejścia do współpracy dwustronnej, takie jak wideokonferencje, briefingi eksperckie, dyskusje i wywiady online oraz delegacje wirtualne i dialogi strategiczne. Nadchodzący dialog strategiczny pomiędzy UK a Izraelem, organizowany w partnerstwie z prestiżowym Chatham House, zostanie przeprowadzony w formie wideokonferencji.     


Zamierzamy zintensyfikować nasze działania w stolicach europejskich, jednocześnie goszcząc delegacje z państw nie dotkniętych rozprzestrzenianiem się koronawirusa. ELNET będzie równolegle pracował nad szerszym wykorzystaniem technologii zdalnych i wirtualnych, aby być lepiej przygotowanym na niepewną przyszłość. Globalne wyzwania, takie jak koronawirus, podkreślają ogromną wagę mocnych więzi Izraelsko-europejskich, w chwili gdy izraelscy naukowcy pracują ramię w ramię ze swoimi europejskimi kolegami w wyścigu, którego celem jest wynalezienie szczepionki i innowacyjnych terapii.

W poniedziałek rano odbyła się nadzwyczajna wideokonferencja Premiera Netanyahu z przywódcami europejskimi celem omówienia bliższej współpracy w obliczu kryzysu. Zachęcamy do obejrzenia klipu poniżej.


Podczas gdy przywódcy europejscy nie mogą podróżować do Izraela, ELNET stawia sobie za cel sprowadzenie Izraela do Europy.


Liczymy na Wasze wsparcie i współpracę w radzeniu sobie z kryzysem, który nie ma sobie równych do tej pory. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek zgodnie z naszą Polityką Prywatności.