Zespół

Marta Kubica

Executive Director, ELNET-Poland
Marta Kubica ma za sobą ponad 15 lat zawodowego i akademickiego doświadczenia w relacjach polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Przez 10 lat w Biurze Ambasadora Izraela w Polsce odpowiadała za kontakty z urzędnikami państwowymi i samorządowymi, przedstawicielami świata biznesu i nauki, a także kościołów i gminy żydowskiej. Przez kolejne dwa lata pracowała na stanowisku specjalisty w Sekcji Protokołu Dyplomatycznego Ambasady USA w Warszawie. W trakcie studiów w Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmowała również fotel przewodniczącej stowarzyszenia studentów judaistyki i zainicjowała oraz doprowadziła do podpisania umowy o wymianach studenckich między Katedrą Judaistyki UJ w Krakowie a Uniwersytetem w Ariel.

Zuzanna Grüner

Project Manager
Zuzanna Grüner ma za sobą ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w pracy w kulturze, zarówno w organizacjach o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie. Ukończyła Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politycznych na kierunku Kulturoznawstwo Międzynarodowe i studia podyplomowe: w Katedrze Przekładoznawstwa (Tłumaczenia konferencyjne z języka angielskiego) oraz w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu (Współczesne Chiny – społeczeństwo, polityka, gospodarka) UJ. Jest dwukrotną absolwentką programu stypendialnego Rządu Republiki Korei Południowej.

Anna Miszewska

Deputy Director
Anna Miszewska jest absolwentką wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Drogę zawodową ropoczęła pracując w stacji telewizyjnej, najpierw jako dziennkarka, póżniej wydawca news. Od 2009 roku związana z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a od 2010 z Fundacją Auschwitz-Birkenau, w której odpowiadała za kontakty międzynarodowe oraz za fundraising. W latach 2015-2018 była Dyrektorką Generalną i członkinią zarządu Fundacji. Następnie objęła stanowisko dyrektorki ds. rozwoju w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Jest wolontariuszką inicjatywy Refugees Welcome, członkinią Rady Programowej i komisji rewizyjnej Kongresu Kobiet. W 2019 roku weszła w skład Rady Centrum Dialogu i Współpracy Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Olszewska

Executive Assistant
Joanna Olszewska jest absolwentką Collegium Civitas w Warszawie oraz Uniwersytetu w Hajfie ze specjalizacją w stosunkach międzynarodowych, dyplomacji oraz negocjacji. W trakcie studiów Joanna odbywała staż w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON. Pracowała również jako asystent naukowy w CEPA (Centrum Analiz Polityki Europejskiej). Jej akademickim obszarem zainteresowań były stosunki nuklearne między Zachodem a Wschodem.

Joanna Sokołowska

Development & Communication Manager
Joanna Sokołowska jest absolwentką Filologii Polskiej I Glottodydaktyki Uniwersytetu Warszawskiego. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jako wykładowca, prowadziła zajęcia z Powojennej polskiej literatury żydowskiej. Od ponad 18 lat związana z rynkiem mediów. Doświadczenie zdobywała w największych firmach mediowych w Polsce oraz w agencji brandingowej w Londynie. Zarządzała m.in. największym w Polsce serwisem dla kobiet Polki.pl oraz platformą parentingową Mamo, to ja. Współtworzyła przewodniki Moonka, projekt edukacyjny dla dzieci i rodziców.