Zespół

Marta Kubica

Executive Director, ELNET-Poland
Marta Kubica ma za sobą ponad 15 lat zawodowego i akademickiego doświadczenia w relacjach polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Przez 10 lat w Biurze Ambasadora Izraela w Polsce odpowiadała za kontakty z urzędnikami państwowymi i samorządowymi, przedstawicielami świata biznesu i nauki, a także kościołów i gminy żydowskiej. Przez kolejne dwa lata pracowała na stanowisku specjalisty w Sekcji Protokołu Dyplomatycznego Ambasady USA w Warszawie. W trakcie studiów w Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmowała również fotel przewodniczącej stowarzyszenia studentów judaistyki i zainicjowała oraz doprowadziła do podpisania umowy o wymianach studenckich między Katedrą Judaistyki UJ w Krakowie a Uniwersytetem w Ariel.

Anna Miszewska

Deputy Director Communications and Development
Anna Miszewska jest absolwentką wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Drogę zawodową ropoczęła pracując w stacji telewizyjnej, najpierw jako dziennkarka, póżniej wydawca news. Od 2009 roku związana z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a od 2010 z Fundacją Auschwitz-Birkenau, w której odpowiadała za kontakty międzynarodowe oraz za fundraising. W latach 2015-2018 była Dyrektorką Generalną i członkinią zarządu Fundacji. Następnie objęła stanowisko dyrektorki ds. rozwoju w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Jest wolontariuszką inicjatywy Refugees Welcome, członkinią Rady Programowej i komisji rewizyjnej Kongresu Kobiet. W 2019 roku weszła w skład Rady Centrum Dialogu i Współpracy Uniwersytetu Warszawskiego.

Jakub Klepek

New Media Manager
Jakub Klepek jest absolwentem Reichman University (IDC Herzliya) w Izraelu na kierunku Diplomacy & Conflict Resolution. Swoje studia licencjackie na (International Politics and Intelligence Studies) ukończył na Aberystwyth University w Wielkiej Brytanii. Wziął również udział w wymianie studenckiej z Bilkent University w Turcji. Jakub ukończył staż w Dowództwie Sił Lądowych NATO w Izmirze w biurze spraw publicznych oraz m. in. w International Institute for Counter-Terrorism (ICT) i The Counter-Terrorism Group (CTG) zajmując się analityką i przeciwdziałaniem terroryzmowi.